was successfully added to your cart.

Projekty v prvním pololetí 2017!

Projekty Erasmus+ jsou v letošním roce v plném proudu a pro mladé lidi tu máme novou várku možnosti zadarmo cestovat a ještě se k tomu vzdělávat!
Jak Erasmus+ funguje? Projekty se dělí na výměny mládeže, kdy z jednoho státu vyjíždí minimálně 4 účastníci (ve věku většinou 15-30) a s sebou si vezou jednoho lídra (bez věkového omezení), nebo na vzdělávání pracovníků s mládeží (bez věkového omezení). Na projektech je zajištěné ubytování i stravování, cesta je hrazena do určité výše (která většinou pokryje 100% cestovních výdajů). Na místě se účastníci baví anglicky a řeší se konkrétní téma projektu – vždy metodou neformálního vzdělávání. Neformální vzdělávání je realizováno ve všech erasmus+ projektech a má nabídnout alternativu k sezení ve třídách a poslouchání učitele. Tady se aktivně zapojujete do tvorby řešení. Diskutujete s ostatními a učíte se jeden od druhého. Erasmus+ projekty jsou jedinečnou šancí zadarmo cestovat a vzdělávat se. Rozhodně se není čeho bát a nikdo by si tuhle super příležitost neměl nechat utíkat mezi prsty. Na projektech totiž vznikají přátelství na celý život 🙂

Kam s námi můžete vyrazit v prvním pololetí letošního roku?

V Itálii probíhá od 22.3 – 29.3. výměna mládeže na téma zaměstnanost mladých lidí. Kapacita je sice už naplněna, i tak můžete sledovat jejich dobrodružství na našem instagramu @youngleaderscz

V Polsku v městečku Poronin se chystá výměna mládeže pro ty, kteří chtějí být aktivní ve svých komunitách. Diskuze a workshopy mezi podobně naladěnými mladými lidmi tě nakopnou správným směrem. Přidej se k nim v termínu 4. – 12. května na projektu Youth on Board – přihlášky se dají vyplnit zde.

Květen je měsíc projektů a Turecká Ankara se pro vás změní 14. – 20. května v město sportu. Projekt Let’s Move, Sports Against Obesity je výměna mládeže, kde se bude sportovat, řešit zdravá strava i šíření povědomí týkající se obezity. Kapacita už je naplněna, ale hlásit se můžete jako náhradníci tady.

Na druhou polovinu roku už teď plánujeme projekty na Kypru, v Portugalsku (srpen) a ve Španělsku (září). Chceš se dozvědět včas o našich erasmus plus projektech, cestovat zadarmo a ještě se u toho vzdělávat? Sleduj náš facebook a vše se včas dozvíš!